Nyscy studenci w walce z cellulitem oraz zmarszczkami

Państwowo Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie to jedna z nielicznych uczelni, która szkoli studentów na kierunku kosmetologia. Żacy kształtują się pod względem najnowszych technologii.

Instytut Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie prezentuje nowe urządzenia i pomoce dydaktyczne dla potrzeb kształcenia kosmetologów. Wśród urządzeń znalazły się m.in. Radio Frequency, Oxybrazja HEBE, Lipolaser MAXMEDIKA, Medika Premium 2W1 oraz RFrax Lift. 

Radio Frequency HEBE to urządzenie emitujące falę elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej, której działaniem biologicznym jest wytworzenie diatermi w obrębie skóry właściwej. W wyniku działania ciepła fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu, a obecne włókna kolagenowe ulegają regeneracji, dając efekt liftu skóry.

Oxybrazja, nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową, to rodzaj peelingu mechanicznego, gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora. Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej. Podstawowym działaniem oxybrazji jest złuszczanie powierzchownych warstw naskórka, przez co pobudzany jest proces naskórkowania, czyli gojenie się naskórka.

Lipolaser Duo jest urządzeniem wykorzystywanym w zabiegach na ciało. W tym urządzeniu została zastosowana innowacyjna technologia redukcji tkanki tłuszczowej. Do wiązki laserowej o długości 650 nm została dodana podczernień 940 nm, która wspomaga i wzmacnia efekt. Lipolaser modeluje sylwetkę, zredukuje tkankę tłuszczową oraz cellulit.

Medika premium 2w1 – to urządzenie, które łączy w sobie takie funkcje jak promieniowanie podczerwone IR, ultradźwięki oraz dermomasaż. W pierwszej fazie zabiegu skóra zostaje poddana działaniu promieniowania podczerwonego, co powoduje wzrost temperatury w tkankach. Poprawia się metabolizm komórkowy, a produkty przemiany materii są usuwane na zewnątrz przez gruczoły potowe oraz układ limfatyczny i naczyniowy. W drugiej fazie kluczową rolę odgrywają ultradźwięki, które uszkadzają błony komórkowe adipocytów i umożliwiają redukcję cellulitu. Trzecia faza to Dermomasaż, inaczej cellulogia lub masaż próżniowy, to połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem, z jednoczesnym zasysaniem fałdu skóry i rolowaniem ruchomymi rolkami. Metoda ta polega przede wszystkim na rozbijaniu tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie na zmniejszeniu cellulitu.

Rfrax – to urządzenie, które za pomocą mikroigieł przesyła falę radiową na odpowiednią głębokość skóry, dając efekt równomiernego i precyzyjnego podgrzania określonych struktur skóry. Jest to połączenie metody nakłuwania skóry mikroigłami (frakcjonowania) w połączeniu z ogrzewaniem tkanek za pomocą prądu o częstotliwości radiowej. Wytworzenie ciepła w tkankach powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i stymuluje ‚ obkurczanie się ” włókien kolagenowych. Przez kilka tygodni po zabiegu skóra ulega odżywieniu i dotlenieniu. Poprawia się także metabolizm. W efekcie owal twarzy poprawia się, zmarszczki ulegają spłyceniu a zwiotczałe partie ciała – ujędrnieniu.

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.