Stylów, w jakich można zaprojektować łazienkę, jest naprawdę wiele, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Różnorodność możliwości pozwala na popuszczenie wodzów fantazji i znajdowanie inspiracji niemal we wszystkim. Oczywiście, pewne style są znacznie popularniejsze od innych – wśród nich można wyróżnić styl klasyczny oraz nowoczesny. Niemniej jednak obecnie możliwe jest zaprojektowanie łazienki w taki sposób, aby nie tylko była bezpieczna i wygodna, ale także atrakcyjna wizualnie.

Kolory w łazience marynistycznej

Jednym z najciekawszych stylów, w jakim można urządzić łazienkę, jest styl marynistyczny. Inspiracją dla niego są morze oraz statki. Aby urządzić w ten sposób dowolne pomieszczenie, także łazienkę, trzeba wiedzieć jaka przede wszystkim jest dla niego charakterystyczna paleta kolorów. Oczywiście pierwszym skojarzeniem będą biel, granat oraz wszelkie odcienie niebieskiego. Oprócz tego, często w marynistycznych wnętrzach pojawia się także kolor czerwony. Nie jest on aż tak popularnym rozwiązaniem jak niebieski czy biały, jednak jego wykorzystanie jak najbardziej jest akceptowalne. Ponadto ważnym rodzajem dodatków, są elementy w kolorze drewna. Mogą więc to być zarówno drewniane meble łazienkowe, jak i plecione dywany czy elementy wiszące na ścianie.

Jakie dodatki dobrać do marynistycznej łazienki?

Duże znaczenie w stylu marynistycznym mają także odpowiednie dodatki. Warto zdecydować się na kilka akcentów w całej łazience, które podkreślą marynistyczny styl. Oczywiście, najpopularniejszym dodatkiem są wszelkiego rodzaju kotwice. Wiele osób decyduje się na specjalne płytki łazienkowe, na których znajduje się wzór w kotwicę, jednak dla osób chcących urządzić łazienkę nieco skromniej i bardziej przejrzyście, lepiej sprawdzi się dekoracyjna kotwica wisząca na ścianie. Obecnie wiele sklepów oferuje najróżniejszego rodzaju dodatki, więc znalezienie dekoracyjnej kotwicy nie powinno stanowić żadnego problemu.

Innym rodzajem dodatków, które dobrze sprawdzą się w łazience marynistycznej, są żagle oraz stateczki, czyli wszystko to co naturalnie kojarzy się z morzem. Warto także zastanowić się nad użyciem lin czy sznurów, które także kojarzą się z marynarzami i wodą.

Jak całościowo prezentuje się styl marynistyczny?

Dla wielu osób łazienka w stylu marynistycznym stanowi spełnienie marzeń, jednak boją się one, że takie urządzenie tego pomieszczenia, będzie prezentowało się infantylnie. Czy jest to słuszna obawa? Wbrew pozorom nie! Zabierając się do projektowania łazienki, można zaprojektować ją w taki sposób, aby wszystko prezentowało się estetycznie i elegancko. Ze względu na użycie podstawowych kolorów, takich jak biel czy granat, możliwym jest uzyskać wnętrze prezentujące się nawet ekskluzywne. Wszelkiego rodzaju dodatki, podkreślające marynistyczny styl także mogą eksponować jakość całego wnętrza, wystarczy tylko dobierać dodatki od topowych producentów, o których wie się, że tworzą jakościowe produkty. To właśnie w ten sposób, można udekorować łazienkę w stylu marynistycznym, ale w taki sposób, aby była ona postrzegana przez innych uniwersalnie i neutralnie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.