Czy głuchołaskie szkoły mają szansę otrzymać pieniądze z Funduszu Wsparcia Szkół?

fot. NysaInfo

Głównie tematów oświaty dotyczyła dzisiejsza konferencja prasowa z udziałem wiceminister Edukacji Narodowej Iwona Michałek oraz posła Kamila Borniczuka w Głuchołazach. O czym dokładnie mówili parlamentarzyści?

Przed spotkaniami z dyrektorami głuchołaskich szkół posłowie Zjednoczonej Prawicy spotkali się z dziennikarzami, by rozmawiać o tematach związanych z oświatą. Wiceminister Iwona Michałek oraz poseł Kamil Bortniczuk mówili m.in. o pieniądzach, które mają szanse trafić do szkół w Powicie Nyskim.

Takie gminy jak Głuchołazy i szkoły, które znajdują się w tym gminach i powiatach potrzebują w tej chwili i będą potrzebowały wsparcia. Będzie utworzony Fundusz Wsparcia Szkół, na który budżet państwa wpłacił miliard złotych. On będzie się powiększał. I z tego funduszu będzie można czerpać pieniądze na wyposażenia szkół we właśnie takich miejscowościach jak Głuchołazy. – mówi wiceminister Edukacji Narodowej Iwona Michałek

Jak dodaje parlamentarzystka, Fundusz zacznie działać od początku przyszłego roku. Pieniądze mają trafiać szczególnie do szkół w małych miejscowościach. Fundusze mają być przeznaczane m.in. na wyposażanie placówek, ale także ich modernizacje.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.