Czas wracać do szkoły!

Tornistry już prawie spakowane. Dzisiaj do szkół wrócą uczniowie. Po raz pierwszy w szkołach pojawią się także ósme klasy.

Już dziś do szkół wrócą uczniowie. Do szkolnych ławek zasiądą także ósmoklasiści. Od roku połączone są szkoły podstawowe z gimnazjami, więc przez ten czas dzieci oraz grono pedagogiczne musiało przyzwyczaić się do zmian.

W mojej ocenie funkcjonuje wszystko bardzo dobrze. Wszyscy się odnaleźli w nowej rzeczywistości. Nie mamy żadnych problemów organizacyjnych. Wszyscy zgodnie pracujemy na to, żeby szkoła funkcjonowała dobrze, aby gimnazjaliści ukończyli szkołę w zaplanowany terminie. Patrzymy z optymizmem w przyszłość. – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Nysie, Eulalia Woźniak.

W Nysie szkoły podstawowe są w dwóch budynkach, np. SP5 ma budynki przy ulicach Gierczak oraz Chodowieckiego. Jak zaznacza dyrektor, nie ma potrzeby oznaczania obiektów na budynek A i B.

 Ja urzęduję w jednym i drugim budynku. Od przyszłego roku w budynku przy ulicy Gierczak będą oddziały klas początkowych, a w budynku przy ulicy Chodowieckiego klasy 4 – 8 oraz 3 klasy gimnazjalne. Będziemy zapewniać jeszcze lepsze warunki dla maluchów i będzie to dla nich z korzyścią – dodaje Eulalia Woźniak.

W tym roku szkolnym ósmoklasiści będą decydować o kolejnym etapie swojej edukacje. Które spośród liceów i szkół zawodowych wybiorą?

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.