Nie mów „chcę schudnąć” tylko działaj

Ile razy mówiłeś sobie „chcę schudnąć, to już postanowione”, ale i tak nie udawało Ci się zacząć lub kontynuować diety? W przypadku odchudzania bardzo ważne jest nasze nastawienie i odpowiednie rozpoczęcie nowego stylu życia. Zobacz, jak schudnąć, aby było to naprawdę skuteczne!

 

„Chcę schudnąć” czy „Chcę zmienić swoje życie”?

Bardzo często rozumiemy odchudzanie w sposób zbyt płytki – tymczasem postanowienie „chcę schudnąć” powinno oznaczać, że chcemy dokonać gruntownych zmian w swoim życiu. Odpowiedzialne odchudzanie to nie tylko dążenie do tego, by mieścić się w ubrania w mniejszym rozmiarze, ale także postanowienie, że odtąd będziemy dbać o swoje zdrowie i traktować nasze ciało z szacunkiem, na jak zasługuje.

 

Określ dokładnie swoje cele

Ile dokładnie chciałbyś schudnąć? Czy zależy Ci raczej na utracie kilogramów, zmniejszeniu obwodu ud i bioder, czy może Twoim głównym problemem jest cellulit, który przez wiele lat wydawał się “nie do ruszenia”? Określenie celów jest jednym z najważniejszych elementów odchudzania – wiedząc, do czego dążysz, masz szansę to osiągnąć i… możesz na bieżąco “monitorować” rezultaty swojej diety!

 

Dbaj o smak i estetykę posiłków

Kiedy zaczynamy się odchudzać, często wydaje nam się, że nasze posiłki będą smakiem i konsystencją przypominały papier lub kaszę dla dzieci. Tymczasem bycie na diecie może być początkiem nowej, kulinarnej przygody – ważne jest to, aby otworzyć się na nowe smaki, przepisy i doznania estetyczne. W Internecie nie brak jest portali, blogów czy filmów poświęconych zdrowemu gotowaniu – nie musisz zatem martwić się o to, że zabraknie Ci pomysłów… jeśli tylko będziesz chciał nieustannie szukać nowych!

 

Przygotuj plan na chwile pokus

Wiele diet kończy się w momencie, gdy… poczujemy zapach kebaba lub zapiekanek, albo też nasza babcia zaproponuje nam pyszną i niezwykle kaloryczną szarlotkę. Zastanów się więc wcześniej, co zrobisz, gdy zaczniesz odczuwać pokusę – może sięgniesz po zdrową przekąskę, napijesz się wody albo… przeczytasz, ile niezdrowych substancji zawartych jest w gotowych słodyczach lub fast-foodach? Dzięki temu mogą one wydać Ci się znacznie mniej kuszące!

 

„Załatw” sobie wsparcie

Nasze babcie zwykle nie widzą powodów, byśmy się odchudzali – dla nich zawsze „moglibyśmy mieć więcej ciała”. Na szczęście większość z nas posiada choćby jednego znajomego, który rozumie, że dbanie o sylwetkę i zdrowie jest bardzo ważnym elementem życia. Poproś tę osobę, by motywowała Cię do walki z nadwagą i była przy Tobie w momencie, gdy nastąpi kryzys.

 

Udaj się do specjalisty

Tak, najlepszym sposobem na odchudzanie jest poproszenie o pomoc doświadczonego dietetyka. Specjalista będzie wiedział, w jaki sposób zmotywować nas do odchudzania, a także określi, ile dokładnie kilogramów powinniśmy zrzucić.

Co więcej, dietetyk z Centrum Dietetycznego Naturhouse w Nysie, pani Ula Burgiel przygotuje dla Ciebie plan żywieniowy, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb, a także otrzymasz bezpieczne dla zdrowia suplementy diety, które przyspieszą proces utraty zbędnych kilogramów. Pamiętaj, że pierwsza konsultacja w Naturhouse jest darmowa!

Zapraszamy do punktu

Naturhouse

Celna 15 Nysa

tel.501 397 866

@ nysa.celna@naturhouse-polska.com

godziny otwarcia:

poniedziałek 8:00-17:00

wtorek 8:00-17:00

środa 8:00-17:00 

czwartek 8:00-15:00           

piątek 8:00-14:00

 

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.