Budowa elektorowni kolejnym celem nyskiej PWSZ

Innowacyjne podejście do rozwoju regionu oraz szkolnictwa wyższego ma nyska uczelnia. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie tym razem planuje wybudować elektrownie fotowoltaiczną.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie uruchamia specjalność na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji o nazwie inżynieria zrównoważonego rozwoju. Specjalność została stworzona na potrzeby firmy Umicore. Wszystko po to, by przygotować potencjalnych pracowników do pracy w belgijskiej spółce.

Teraz nyska uczelnia informuję o kolejnym pomyśle na rozwój regionu oraz wykorzystanie potencjału studentów oraz profesorów. Najnowszym celem jest wybudowanie elektorowni fotowoltaicznej. Obiekt miałby znaleźć się przy ulicy Otmuchowskiej w pobliżu hali sportowej należącej do szkoły wyżej.

Impulsem do działania władz PWSZ w Nysie jest inwestycja firmy UMICORE – związanej z branżą elektromobilności – na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park Podstrefa Nysa Radzikowice – Goświnowice. Uczelnia w Nysie wpisuje się w globalne działania na rzecz ograniczania emisji dwutlenku węgla do atmosfery oraz zmniejszenia oddziaływania na środowisko. 

W planach jest stworzenia także stacji ładowania samochodów i innych pojazdów na własnych parkingach. Pomysłodawcy chcą utworzyć klastra producentów energii odnawialnej skupiającego Uczelnię oraz spółki gminy Nysa. Rektor wspólnie z Burmistrzem Nysy powołali zespół ds. zrównoważonego rozwoju energetycznego Gminy Nysa.

Zdjęcie – PWSZ Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.