Bioagra – szkolna niespodzianka ZSP Goświnowice

Szkolna niespodzianka od Bioagry

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach mogą korzystać z wyremontowanych w większości łazienek i toalet. Remont został zrealizowany ze środków Bioagry, która postanowiła poprawić warunki, w jakich przebywają dzieci. Ta część szkoły nie była remontowana od prawie ćwierć wieku.

Pieniądze przekazane przez Bioagrę Radzie Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (ZSP) w Goświnowicach wystarczyły na wyremontowanie korytarza, większości łazienek i toalet, w których zmieniono armaturę, płytki, zamontowano lustra oraz wyrównano i odmalowano ściany. ZSP w Goświnowicach mieści się w starym budynku, który wymaga wielu prac i nakładów na rewitalizację obiektu. Jedną z najbardziej palących potrzeb była zniszczona toaleta, w której ostatnie zmiany zaszły niemal ćwierć wieku temu. Jak podkreślają uczennice, w łazienkach nie było nawet luster. Remont pochłonął kilkadziesiąt tysięcy złotych, a efekt zachwyca dziewczęta.

Chociaż ZSP w Goświnowicach jest wiejską placówką edukacyjną, to pod względem wyników należy do najlepszych w gminie, ale także w regionie.

– Od pięciu lat, odkąd przeprowadzane są ogólnopolskie egzaminy szóstoklasistów, nasza szkoła za każdym razem była najlepsza w gminie, bądź w pierwszej trójce, a także możemy pochwalić się wynikami na poziomie ogólnopolskim – podkreśla Gabriela Sowa, dyrektor ZSP w Goświnowicach.

Wyremontowanie łazienek i toalet to kolejna inicjatywa Bioagra wpisująca się w ideę społecznej odpowiedzialności biznesu oraz adresowana do mieszkańców Goświnowic. Spółka regularnie pomaga temu sołectwu, m.in. przy budowie placu zabaw, organizacji lokalnych wydarzeń, a teraz remoncie szkoły. To właśnie stąd wywodzi się ponad 30 proc. załogi Zakładu Produkcji Etanolu, który zlokalizowany jest w pobliżu tego sołectwa.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.