27 stycznia to dzień, w którym swoją premierę będzie miała książka Tomasza Wandzela, autora pochodzącego z naszego regionu. Pisarz w swojej książce pt. „Chłopiec, który przeżył Auschwitz” opisuje historię Grzegorza Tomaszewskiego, małego chłopca, który znalazł się w obozie razem z 200 000 innymi dziećmi. Ocalało jedynie 700 i w tej grupie znalazł się główny bohater, który trafił do obozu w 1943 roku, mając zaledwie 5 lat. Dziecko w obozie straciło wszystkich swoich bliskich, a udało mu się przetrwać dzięki pomocy kilku więźniarek. Mimo młodego wieku, traumatyczne wydarzenia wryły mu się w pamięć i zapamiętał z tego okresu bardzo dużo. Właśnie te wspomnienia stały się podstawą do zbudowania opowieści na temat obozu koncentracyjnego widzianego oczami małego chłopca.

Kulisy książki związane są z poprzednią powieścią zatytułowaną „Chłopiec z Kresów”, w której pisarz Tomasz Wandzel opisał historię 8-letniego bohatera Henryka, który stracił kontakt ze swoją rodziną i został przygarnięty przez niemieckiego oficera.

27 stycznia to data nieprzypadkowa, bowiem jest to rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz i wtedy też ukaże się najnowsza powieść autora.

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.