Ile kosztuje najlepsza karta kredytowa?

Karta kredytowa to świetne rozwiązanie dla osób, które mają nagłe wydatki albo lubią kupować w internecie. Dzięki niej można bez zbędnych formalności i za darmo zyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel, a następnie zwrócić ją w wyznaczonym terminie. Nic dziwnego, że jest tak popularna. Jednak zanim sięgniesz po kartę kredytową, dowiedz się, ile ona kosztuje.

Ile trzeba zapłacić za najlepszą kartę kredytową?

Posiadanie karty kredytowej, tak samo jak debetowej, wiąże się z koniecznością ponoszenia różnych opłat. Najczęściej banki pobierają je za:

  • utrzymanie karty – koszt tej usługi wynosi w większości firm kilkanaście złotych. Jednak zdarza się, że jest ona darmowa, jeśli spełni się kilka jej warunków, np. wykona transakcje na określoną kwotę;
  • wypłaty z bankomatów – może ona wynieść kilka procent pobranej kwoty;
  • przelewy internetowe – prowizja wynosi zazwyczaj od 0,5 do 1% przelewanej kwoty. Jednak jej wysokość może wzrosnąć, jeśli przesyłasz pieniądze na konto zagraniczne i dokonujesz przewalutowania.

Najlepsze są darmowe karty kredytowe. Jednak żeby taką otrzymać, trzeba spełnić wiele warunków.

Gdzie znaleźć najlepszą kartę kredytową?

Karta kredytowa jest formą kredytu odnawialnego. Dlatego nie można wybrać jej przypadkowo. Inaczej narazisz się na konieczność poniesienia wielu dodatkowych opłat. Dlatego przed podpisaniem umowy porównaj karty kredytowe np. w internetowej przeglądarce ofert. Na jej stronie znajdziesz czytelny ranking, który zawiera najważniejsze informacje o tych produktach bankowych.

Aby wybrać spośród nich najlepszy, zwróć uwagę na:

  • opłaty związane z prowadzeniem konta – warto zadbać o to, żeby wynosiły 0 zł. W ten sposób zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych rocznie;
  • okres bezodsetkowy – im dłuższy, tym lepiej dla Ciebie. W ten sposób będziesz mieć więcej czasu na spłatę swojego zobowiązania;
  • oprocentowanie i RRSO – wybierz bank, który pobiera jak najmniej za pożyczenie pieniędzy. Dzięki temu zmniejszysz swoje zobowiązania o nawet kilka tysięcy złotych w skali roku.

Jednocześnie należy pamiętać, że karta kredytowa to może być nie tylko dodatkowe zobowiązanie, ale także wiele korzyści.

Co zyskasz, jeśli zdecydujesz się na kartę kredytową?

Użytkownicy kart kredytowych mogą liczyć na wiele atrakcyjnych bonusów i rabatów, które pozwalają im zaoszczędzić na codziennych zakupach. Dobrym przykładem są np.:

  • karta Citibank oferowana przez Citi Handlowy – otrzymujesz zniżki do 50% w programie Citi Specials i możliwość rozliczenia na raty zadłużenia powyżej 100 zł;
  • karta Citibank BP Motokarta w Citi Handlowy – tutaj możesz łącznie zyskać do 1000 zł premii i otrzymujesz dostęp do programu PAYBACK;
  • TurboKARTA w Santander Consumer Bank – bank oferuje do 360 zł zwrotu rocznie w ramach Cashback, w tym 5% za korzystanie z myjni, 3% za płatności np. w restauracji oraz 1% za paliwo i zakupy na stacjach benzynowych.

Więcej informacji znajdziesz np. na stronie: https://finanse.rankomat.pl/rankingi/ranking-kart-kredytowych/.

Najlepsza karta kredytowa może kosztować nawet 0 zł. Jednak, żeby tak było dokładnie, zapoznaj się z warunkami. Dzięki temu unikniesz pomyłki. Sprawdź!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.