Dzień Dziecka 2022 – jakie prezenty sprawić pociechom?

Zbliżający się Dzień Dziecka jest dla najmłodszych ogromnym wydarzeniem. Dzieci z niecierpliwością wyczekują na aktywny dzień spędzony z rodzicami lub prezent, który sprawi im mnóstwo frajdy. Myśląc nad kupnem prezentu dla dziecka, najczęściej przychodzą na myśl przeróżne zabawki, od samochodzików, przez lalki, kończąc na pluszowych maskotkach. Bardzo ciekawym i odpowiedzialnym wyborem są także zabawki, które oprócz ogromu radości niosą ze sobą wartość edukacyjną.

Zabawki logiczne

Zabawki zachęcające dzieci do odrobiny myślenia cieszą się dużą popularnością zarówno wśród samych zainteresowanych, jak i rodziców. Rozwój zdolności u dzieci jest najefektywniejszy, kiedy łączy się go z zabawą. Jeśli dziecko wykazuje zainteresowanie zagadkami czy łamigłówkami, zabawka logiczna będzie prezentem idealnym. Świetnym pomysłem na prezent będą również klocki LEGO – tworzenie modeli z klocków zwiększa kreatywność i zdolności manualne dziecka. Jeśli zakupiony zestaw nie posiada instrukcji, a jest jedynie zbiorem elementów, z których to dziecko ma ułożyć własne dzieło, znacząco rozwija wyobraźnię.

Tak więc zabawki logiczne, czy to w postaci łamigłówek, czy klocków, przynoszą dwie wielkie korzyści: Ogrom frajdy dla dziecka oraz rozwijanie bardzo istotnych cech, które mogą przydać się w przyszłości.

Informacyjna ciekawość

Ludzie uwielbiają chłonąć informacje. Nieważne czy to nastolatkowie, dorośli czy dzieci, wszyscy uwielbiają dowiadywać się nowych rzeczy. W przypadku najmłodszych wyzwanie polega na dzieleniu się nimi w taki sposób, by nie stawały się nużące. Edukacyjne książki interaktywne wyłamują utarte schematy i pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym, co czyni je doskonałym prezentem na dzień dziecka.

Świetnym przykładem edukacyjnej książki interaktywnej może być encyklopedia anatomii człowieka zawierająca okulary z filtrem RGB. Dziecko, spoglądając na ilustracje w książce, może dzięki odpowiednim kolorom zapoznać się z układem szkieletowym, mięśniowym czy narządami wewnętrznymi. Wzbudzające ciekawość rysunki sprawią, że dziecko zostanie zaciekawione, Dzięki czemu sięgnie również po tekst zwięźle przekazujący pożyteczną wiedzę. Na tej zasadzie opierają się również inne książki interaktywne.

Gdzie szukać zabawek edukacyjnych?

Znalezienie wymarzonych zabawek edukacyjnych w sklepach stacjonarnych może być problemem, ponieważ nie zawsze znajdują się w magazynie. Na szczęście dużo prostszym i mniej czasochłonnym sposobem jest zamówienie produktu z poziomu komputera lub telefonu. Edukacyjne książki i zabawki na Dzień Dziecka kupisz w księgarni internetowej.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.