Sprzęt sportowy od Bioagry

Bioagra ufundowała komplet kilkudziesięciu piłek oraz siatki i stroje sportowe, które trafiły do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach. Wychowankowie placówki mogą teraz grać w rozmaite gry zespołowe – piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, a nawet rugby. Nowy sprzęt sportowy wręczył dzieciom Pan Kukurydza – oficjalna maskotka Bioagry.

Jak podkreśla Łukasz Zajdler, nauczyciel WF i historii z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goświnowicach, placówka jest wyposażona w boiska, ale kluczowe znaczenie ma sprzęt sportowy. O ile do uprawiania lekkoatletyki wystarczy odrobina wolnej przestrzeni, o tyle zajęcia z gier zespołowych bez odpowiedniego sprzętu, w tym piłek i siatek, są trudne do prowadzenia.

Wsparcie udzielone przez Bioagrę urozmaici lekcje wychowania fizycznego i wypełnienie nowych zaleceń edukacyjnych. Pomoże też wychowankom szkoły lepiej przygotować się do sportowych zmagań z innymi, większymi placówkami. Młodzi zawodnicy z Goświnowic regularnie uczestniczą w międzyszkolnych rozgrywkach i mają już na swoim koncie kilka znaczących sukcesów. W ubiegłym roku szkolnym wywalczyli brązowy medal w mistrzostwach gminy Nysa szkół podstawowych w minipiłce nożnej.

Ufundowanie sprzętu sportowego to już kolejna inicjatywa Bioagry wpisująca się w ideę społecznej odpowiedzialności biznesu i adresowana do młodych mieszkańców Goświnowic. Spółka regularnie pomaga sołectwu, m.in. przy budowie placu zabaw, organizacji lokalnych wydarzeń czy remoncie szkoły. Stąd wywodzi się ponad 30 proc. załogi Zakładu Produkcji Etanolu, który mieści się w pobliżu sołectwa.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.