Kąpielisko pod znakiem zapytania…

Lato 2018 roku zapowiada się naprawdę obiecująco – wszystko to za sprawą zapowiadanego remontu Kąpieliska Miejskiego w Nysie. Jeśli dojdzie to tej inwestycji…

Basen w tym roku jest niestety zamknięty, a spowodowane to jest pracami związanymi z modernizacją tego obiektu. W lipcu prezentowaliśmy pierwsze wizualizacje i rzuty basenu, a teraz dostaliśmy znacznie lepszą wizualizację, która przedstawiana planowaną plażę wraz z basenami i zjeżdżalniami.

Jednak wciąż nie wiadomo czy dojdzie do realizacji tego flagowego przedsięwzięcia. Agencja Rozwoju Nysy oszacowała inwestycję na kwotę 9 milionów złotych – połowa pieniędzy miała pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego, a pozostałą część miało wyłożyć miasto. Do pierwszego przetargu stanęła tylko firma MTM Budownictwo (ta sama, która buduje halę sportową przy ulicy Sudeckiej), która zaoferowała kwotę 18 milionów złotych.

Jednym z argumentów przemawiających za zamknięciem kąpieliska na sezon letni były wysokie koszty rozruchu obiektu, na który dosłownie za chwilę miały wejść ekipy budowlane. Burmistrz Kordian Kolbiarz zapowiedział, że przetarg zostanie powtórzony.

 

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.