Co płynęło po rzece Nysie – Kłodzkiej?

Akcja wodowania przystani kajakarskiej za nami. Już niebawem na rzece Nysie – Kłodzkiej zobaczymy łódki oraz kajaki.

Piesi oraz kierowcy mogli być zdziwieni, gdy zobaczyli niezidentyfikowany obiekt na rzece Nysie – Kłodzkiej. Rano w naszym mieście miała miejsce akcja wodowania. Na płynącym pomoście stał m.in. starosta, Czesław Biłobran.

Chcemy rzekę oddać naszym mieszkańcom. Przystań będzie obsługiwana od końca lipca do jesieni, a w przyszłym roku już od maja. – tłumaczy starosta, Czesław Biłobran

Jak dodaje włodarz powiatu, za drobną opłatą każdy z mieszkańców regionu będzie mógł wypożyczyć łódki, które już jadą do Nysy znad morza. Łódki mają być bezpiecznie i przede wszystkim niezatapialne. Długość wodnej trasy wynosi ponad kilometr.

Teraz miejsce, które od lat było uczeszczane przez pary zakochanych oraz lokalnych miłośników tanich trunków ma być miejscem odpoczynku i rekreacji. A już niebawem z przystani szczególnie cieszyć się będą studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ponieważ Rada Powiatu zadecydowała o zakupie dla nich łodzi wiosłowych. Prawdopodobnie już na jesień odbędą się pierwsze Regaty o Puchar Rektora, a już za tydzień na przystani kajakarskiej będzie miało miejsce święto kajakarzy.

Źródło – Starostwo Powiatowe w Nysie

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.