100 lat Niepodległości i 100 testów Coopera

Obchodom 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości towarzyszą różne wydarzenia. Oprócz tych kulturalnych odbywają się także te sportowe.

Nyscy sportowcy mają niepowtarzalną szansę, by święto niepodległości celebrować na nyskim stadionie. Z okazji 100 – lecia Niepodległości w naszym mieście zostanie wykonanych 100 testów Coopera.

Próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

Test Coopera będzie przeprowadzony dzisiaj od godziny 9.00 na stadionie miejskim przy ulicy Kraszewskiego. Dla uczestników przygotowano pamiątkowy numer startowy i certyfikat potwierdzający udział i zawierający wynik testu. Dodatkowo, osiągnięcie zostanie wpisane do Narodowej Bazy Talentów.

Źródło – testcoopera.pl

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.