Znana jest data otwarcia kąpieliska

Stroje kąpielowe już kupione, a kąpielisko miejskie wciąż zamknięte. Znamy jednak datę otwarcia nowoczesnego obiektu. 

Daty otwarcie kąpieliska miejskiego wciąż ulegają zmianie. Basen miał być otwarty w czerwcu, jednak w związku z opóźnieniami termin został przeniesiony na ten miesiąc, dokładnie 15 lipca.

Prace są prowadzone w ogromnym tempie. Inwestor robi wszystko, żeby zdążyć jak najszybciej z oddaniem inwestycji do użytku. Też tam byłem. Jest to imponujący ośrodek. To będzie centrum, myślę o skali regionalnej. Byłem na samej górze zjeżdżalni. Już spojrzenie w dół budzi we mnie lęk, bo mam opór przed wysokością. 15 lipca powinno nastąpić oficjalne otwarcie kąpieliska i pewnie nastąpi – mówi buristrz Nysy, Kordian Kolbiarz.

Pogoda na razie nie przeszkadza w budowie, więc pracę idą pełną parą. Jednak w tym sezonie nie cały obiekt bedzie do dyspozycji mieszkańców. Dopiero we wrześniu zakończy się remont budynku na terenie kąpieliska.

Droga główna prowadząca od bramy głównej będzie oddzielona od kąpieliska ogrodzeniem, które będzie odgradzało część z budynkiem. W budynku będą warsztaty, szkolenia oraz seminaria i on nie musi być oddany w sezonie letnim, bo nie ma takiej potrzeby. – dodaje włodarz miasta.

15 lipca powinniśmy zobaczyć już gotowe niecki, plaże, parking oraz food trucki. Pojawią się także zjeżdżalnie dla małych i dużych. Tak więc stroje kąpielowe w dłonie. Na kąpielisku widzimy się już 15 lipca.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.