Kalendarz Imprez Kulturalnych

Wiemy jakie wydarzenia zapełnią czas wolny mieszkańcom gminy Nysa. Przez najbliższe trzy miesiące każdy znajdzie coś dla siebie. 

Urząd Miejski w Nysie co trzy miesiące przygotowuje dla mieszkańców regionu kalendarz zbliżających się wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. Dzięki nadchodzącym imprezom każdy może zapełnić sobie czas wolny i tym samym spędzić go kreatywnie.

 

A co dla zainteresowanych przygotowano w tym tygodniu? Już w piątek o godzinie 18.00 miłośnicy ballad będą mogli posłuchać satyrycznych melodii na Bastionie św. Jadwigi. Wieczór poświęcony będzie twórczości Bułata Okudżawy, ale nie tylko.

A już w sobotę wydarzenie, na które czekają mieszkańcy całego województwa – Festiwal Ognia i Wody 2018. Na walę oraz plaży Jeziora Nyskiego pojawią się tłumy widzów. Wszystko po to, by zobaczyć pirotechniczne show. Aby nie czekać w korkach pamiętajcie o możliwościach dojazdu.

Natomiast na niedzielę Muzeum Powiatowe w Nysie przygotowuje dla najmłodszych plastyczne atrakcje. Dzieci w murach placówki będą rozwijać swoje zdolności artystyczne podczas warsztatów ” Salonowe szaleństwo”. Dodatkowo wciąż trwają liczna zajęcia dla tych, którzy mogą się cieszyć urokiem wakacji -> Wakacje dla dzieci i młodzieży w gminie Nysa.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.