Starostwo i pracodawcy podpisali porozumienie

Skończyły się czasy, kiedy to Powiatowy Urząd Pracy w Nysie szukał przede wszystkim pracodawców. Praca jest, trzeba tylko znaleźć chętnych pracowników. Starostwo myśli o przedsiębiorcach i dzisiaj podpisało z nimi porozumienie.

Najwięksi pracodawcy z powiatu, a także starosta Czesław Biłobran podpisali porozumienie w ramach projektu „Pracuj w powiecie nyskim”. Celem spotkania było zabezpieczenie potrzeb kadrowych pracodawców z gmin naszego regionu.

– mówi wicestarosta, Piotr Woźniak. Jak dodaje włodarz powiatu, główną ideą spotkania było zachęcenie pracowników do niewyjeżdżania do pracy poza powiat. Nadzieją są powstające miejsca pracy w regionie, jednak jak zaznacza wicestarosta, pracodawcy powinni pomyśleć o większych pensjach.

– wyjaśnia Łukasz Podolski, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie. A jakie korzyści z podpisanej współpracy będą mieć pracodawcy?

– mówi Agata Krzyśków z firmy Alsecco. Obecnie w powiecie jest około 4 tysięcy bezrobotnych. Powiatowy Urząd Pracy w Nysie w celu zmniejszenia tych statystyk przez cały rok prowadzić będzie program „Pracuje w powiecie nyskim”.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.