Samorządowcy w stronę poprawy nyskiej demografii

Wyjazdy młodych z miasta i niski poziom urodzeń – z takim zjawiskiem chce walczyć czterech partnerów. Powiat Nyski, Gmina Nysa, PWSZ w Nysie oraz WSZiA organizują konferencje dot. nyskiej demografii.

Powiat Nyski, Gmina Nysa, PWSZ w Nysie oraz WSZiA łączą siły i organizują konferencje dotyczącą demografii w naszym regionie. W czwartek w Muzeum Powiatowym w Nysie odbyło się podpisanie porozumienia czterech parterów i teraz pozostało tylko wielkie odliczanie do wydarzenia.

Prelegentów nie zabraknie, ponieważ organizatorzy zadbali o to, by było różnorodnie. Swoje wystąpienia będą mieli także organizatorzy.

– mówi burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. Zdaniem włodarza miasta zły stan demograficzny musi zostać odwrócony. Gmina stawia na trzy filary rozwoju miasta: dobra praca, tanie mieszkania i wsparcie rodzin.

– wyjaśnia starosta, Czesław Biłobran. Celem konferencji jest także sprawdzenie, jak w przyszłości należałoby zabezpieczyć przedsiębiorców pod względem siły roboczej oraz jakie obrać kierunki kształcenia, aby w powiecie była stabilność gospodarcza.

– dodaje starosta. Konferencję zaplanowano na 19 i 20 kwietnia. Podczas wykładów głos zabiorą m.in. Bartosz Marczuk – podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, burmistrz Kordian Kolbiarz, starosta Czesław Biłobran oraz profesorowie akademiccy.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.