Festiwal Ognia i Wody już w sobotę, z tej okazji kilka ważnych informacji dla kierowców i nie tylko:

Policjanci informują:

Od drogi krajowej nr 46 poprzez Skorochów, ul. Słoneczną, Saperską do ul. Mieczysława 1 będzie odbywał się ruch w jednym kierunku. Parkowanie na tym odcinku będzie dopuszczalne tylko w tych miejscach gdzie nie obowiązuje zakaz. Policjanci wskazują ten odcinek jako dogodny, dla lepszego wyjazdu po zakończonej imprezie.

Największe natężenie ruchu spodziewane jest właśnie po zakończeniu imprezy, około godz. 24.00. W tym też czasie wprowadzona będzie ręczna regulacja ruchem w najbardziej newralgicznym punkcie tj. na skrzyżowaniu ul. Mieczysława I, Ujejskiego i Saperskiej i tu szczególnie prosimy kierujących o bezwzględne baczne obserwowanie tego miejsca i stosowanie się do wskazań i poleceń policjantów. Wyjazd z ulicy Saperskiej będzie możliwy tylko w prawo w kierunku Pl. Kilińskiego. Brak możliwości wjazdu w kier. ul. Otmuchowskiej czy też ul. Eichendorfa. Funkcjonariusze ostrzegają, że w tym czasie przejście dla pieszych przy cmentarzu komunalnym będzie wyłączone z ruchu.

W godzinach wieczornych na drodze krajowej nr 46 na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym z drogami powiatowymi do Goświnowic i Głębinowa zostanie zamknięty wyjazd w kierunku Nysy, a objazd zostanie skierowany przez Goświnowice, Jędrzychów. W przypadku pozostawienia pojazdu tj. niestosowania się do znaków zakazu, pojazdy będą usuwane z drogi  na koszt właściciela.

Osobom, które wracają w kierunku Opola, Brzegu, Grodkowa zaleca się aby nie jechały przez Nysę, a wybierały objazd przez Goświnowice, Radzikowice, Goszowice, Reńską Wieś oraz Pakosławice i tym też dogodnym objazdem zalecamy powroty. Na tej trasie będą znajdowały się drogowskazy wskazujące jego kierunek. Droga z Jędrzychowa do Radzikowic jest zamknięta

Zachęcamy również do korzystania z Komunikacji Miejskiej. Ruch na ul. 3-Maja od skrzyżowanie z ul. E.Orzeszkowej będzie zamknięty. Mieszkańców Nysa „Południe” zachęcamy do udania się na widowisko pieszo przez otwartą dla ruchu pieszego tamę jeziora nyskiego.

 

informacja: KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.