Oczyszczacze powietrza w żłobkach, wymiana pieców – walka o czyste powietrze trwa

Smog to nie tylko problem naszej gminy, ale całej Polski. Kolejny etap walki z tym zjawiskiem to postawienie na dopłaty do pieców ekologicznych, elektryczne autobusy, czujniki oraz… mandaty.

Już w zeszłym roku Nysa rozpoczęła walkę ze smogiem, który szczególnie niepokoił mieszkańców regionu. Właściciele pieców paląc czym popadnie zadymiają miasto, a położenie geograficzne naszego miasta jeszcze bardziej wpływa na trudność rozwiązania problemu. Dym smogowy pozostaje w kotlinie, a wskaźniki jakości powietrza ostrzegają i przybierają czerwony kolor.

– mówi burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz. Pomóc mają także autobusy hybrydowe, które po przebudowie śródmieścia staną się komunikacją miejską poruszającą się po centrum. Władze miasta mogą wprowadzać zmiany na wielu płaszczyznach, jednak to też od mieszkańców naszego regionu zależy czym będziemy oddychać.

Niebawem magistrat zbierze wszystkie pomysły w jeden katalog konkretnych działań, które mogłyby wpłynąć na zmianę jakości powietrza. Polskie gminy liczą szczególnie na rząd, który prowadzi od kilku miesięcy prace nad ustawami walczący ze smogowym zagrożeniem.

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.