Mróz nie odpuszcza. W regionie nawet -15°

Nawet 16 stopni na minusie odnotowano na Opolszczyźnie. W przyszłym tygodniu pogoda ma być nieco lepsza, jednak do tego czasu warto wyposażyć się w najgrubsze ubrania z naszej szafy.

Wyjście z domu bez rękawiczek, czy czapki nie należy do najprzyjemniejszych. Według synoptyków przez nasz region przechodzą silne mrozy, co świetnie wyczuwają mieszkańcy Opolszczyzny. Specjaliści ostrzegają przed niską temperaturą.

Jak przetrwać siarczyste mrozy, gdy należymy do osób ciepłolubnych? Przede wszystkim nie wolno zapominać o ciepłych ubraniach, które najlepiej ubrać na tzw. cebulkę. Najwięcej ciepła tracimy przez dłonie i stopy, więc te partie ciała powinny być szczególnie zabezpieczone.

Nie wychodźmy na dwór głodni. Najlepiej przed wyjście zjeść kaloryczny posiłek, a do torby zabierać termos z gorącą kawą lub herbatą. Specjaliści apelują, aby spożywanym napojem nie był alkohol, bowiem daje on tylko oszukane wrażenie ciepła. Dobra informacja jest taka, że pierwsze temperatury powyżej 0 mają pojawić się w Nysie już w niedzielę.

 

 

Źródło – Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.