Jak dojechać na Festiwal Ognia i Wody?

Co zrobić, by nie stać w korkach po Festiwalu Ognia i Wody. Najlepiej przyjść pieszo. Jednak dla tych którzy przyjeżdżają na wydarzenie z daleka przygotowano kilka opcji.

Zakorkowane ulice przed i po Festiwalu Ognia i Wody to zawsze spory kłopot dla kierowców. Aby stanie w korkach nie było głównym programem wydarzenia, organizatorzy starają się zapewnić komunikacyjne udogodnienia zainteresowanym lipcowym wydarzeniem.

Od godziny 18.00 14 lipca do godziny 6.00 15 lipca otwarty będzie przejazd przez tamę. Umożliwi to swobodny przejazd na wydarzenie. Dodatkowo Miejski Zakład Komunikacji przygotował specjalne linie autobusowe, które przewozić będą mieszkańców regionu.

Dla kierowców przygotowano także parkingi. Zatrzymać swoje auto będzie można m.in przy drodze nr 46 zlokalizowanej obok Ośrodka Rekreacji ARN. W tym miejscu parking dla siebie znajdzie 1500 kierowców. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że na festiwal przybywa kilkadziesiąt tysięcy osób, rządzić będzie tu zasada ” kto pierwszy ten lepszy”.

Organizatorzy wydarzenia proponują jednak mieszkańcom Nysy, aby samochody zostawili pod swoim domem i na pirotechniczne wydarzenie przyszli pieszo. Kierowcy przed festiwalem powinni także zapoznać się ze zmianami w ruchu drogowym na drodze powiatowej nr 1631 ( Skorochów – Nysa) oraz na drodze krajowej nr  46 ( Otmuchów – Nysa). Festiwal Ognia i Wody już 14 lipca.

Czytaj więcej -> Atrakcje Festiwalu Ognia i Wody

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.