Godziny spędzone na mrozie mogą zakończyć się tragicznie

Nyscy funkcjonariusze sprawdzają miejsca, w których nocować mogą bezdomni. Obecnie noce do najcieplejszych nie należą, a osoby bez dachu nad głową wybierają często pustostany, ogródki działkowe i prowizoryczne szałasy. 

Im zimniej, tym wzrasta prawdopodobieństwo wychłodzenia organizmu. Nawet kilka godzin spędzonych na mrozie może zakończyć się tragicznie. Jedną z częstrzych przyczyn zamarznięć jest alkohol, który daje złudne uczucie ciepła. Dlatego nyscy funkcjonariusze sprawdzają pustostany i ogródki działkowe w celu odnalezienia bezdomnych, który mogą potrzebować pomocy.

W ostatnich dniach policja oraz Straż Miejska informowała bezdomnych o miejscach, gdzie można zjeść ciepły posiłek i spędzić noc w normalnych warunkach. Mundurowi podkreślają, że ważne jest zaangażowanie wszystkich mieszkańców Nysy. Funkcjonariusze proszą o informowanie odpowiednich służb o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 lub 997 i poinformować dyżurnego by pomoc ruszyła.

Fot. KPP Nysa

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.