Dłużnicy odpracują swoje…

13 zł na godzinę – tyle będzie wynosiła stawka godzina dla osób, które mają zadłużenie wobec gminy, wynikające z tytułu należności za korzystanie z lokali stanowiących mieszkaniowy zasób Gminy Nysa.

Ta stawka pozwoli elastycznie spłacać zadłużenie. W Agencji Rozwoju Nysy katalog prac do wykonania jest naprawdę spory – od prac czysto porządkowych po prace remontowe – deklaruje burmistrz Kordian Kolbiarz.

Zadłużenie wobec Gminy Nysa z tytułu niepłaconych czynszów posiada blisko 200 gospodarstw domowych, a zaległości sięgają ponad 5 milionów złotych. Niechlubni rekordziści zalegają gminie ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych. Blisko 300 tysięcy złotych to zadłużenie wobec Agencji Rozwoju Nysy.

To nie jest umowa o pracę, o dzieło czy umowa zlecenie, tylko umowa o odpracowanie, dzięki czemu nie musimy od stawek odprowadzać podatku. Jest to minusowanie długu – zaznacza Bogdan Wyczałkowski Prezes Agencji Rozwoju Nysy. Dłużnicy nie będą otrzymywać pieniędzy do ręki, ponieważ każda przepracowana godzina będzie zmniejszać dług wobec gminy.

Zarządzenie weszło w życie 4 października.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.