Broń, okrzyki walki oraz polegli

Poleje się krew na nyskich fortach. Wielkimi krokami zbliżają się Dni Twierdzy Nysa 2018. Nasze miasto będzie bronić się do ostatnich sił. 

Plotki z miasta noszą, że po latach pokoju w Nysie ma dojść do krwawej wojny. Nie zabraknie broni, okrzyków walki oraz poległych. Czeka nas kilka dni bojowych emocji, które obserwować z bezpiecznej odległości będą mogli mieszkańcy miasta.

Pierwszego dnia walka odbędzie się na wodzie. To właśnie 27 lipca Fort Wodny w Parku Miejskim opanują królowie mórz, czyli piraci. Groźni wojownicy stoczą bitwę o Twierdzę Piratów Tortuga. Start o godzinie 18.00.

Kumulacja sił będzie miała miejsce w następny dzień, czyli 28 lipca. Tego dnia atrakcje rozpoczną się w Muzeum Powiatowym w Nysie wystawami „Militaria” oraz „Sala empirowa”. Zainteresowani będą mogli zapoznać się z grafikami o tematyce napoleońskiej oraz karykaturami antynapoleońskimi. W samo południe wojska szykujące się do walki przejdą ulicami Nysy. Przemarsz rozpocznie się przy ulicy Kolejowej i swój finał będzie miał przed Katedrą. Następnie o godzinie 16.30 po raz kolejny obserwatorom ukażą się piraci. Rozbójnicy morscy wypłyną na wody Jeziora Nyskiego niedaleko Błękitnej Zatoki.

A już o godzinie 18.00 na forcie nr 2 wydarzenie oczekiwane przez mieszkańców – Bitwa o Twierdzę Nysa. Inscenizacja bitwy z 1807 roku  przyciąga co roku na fortyfikacje tłumy. Zobaczymy miłośników historii wojskowej z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy występujących w umundurowaniu regimentów z okresu wojen napoleońskich.

A na sam koniec żołnierze przygotowali nocy pokaz, czyli batalię ogniową. Barwne widowisko batalistyczne o zmroku rozpocznie się o godzinie 21.00 na forcie nr 2.

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.