Zjeżdżalnia na 106 metrów

Kąpielisko Miejskie zawsze cieszyło się sporym zainteresowaniem

Zmodernizowane Kąpielisko Miejskie przy ulicy Ujejskiego w Nysie będzie dysponować najdłuższą zjeżdżalnia w województwie o długości 106 metrów. W połowie wakacji na teren kompleksu wjadą pierwsze koparki.

Każdy chciałby się wykąpać w zimnej wodzie, jednak w tym roku zarówno Kryta Pływalnia jak i Kąpielisko Miejskie będą modernizowane. Bardzo przepraszam za niedogodności i zapraszam w przyszłym roku na zmodernizowane obiekty – deklaruje Bogdan Wyczałkowski prezes Agencji Rozwoju Nysy.

W ciągu najbliższych dni przy ulicy Ujejskiego pojawią się wizualizacje, które będą przedstawiać wizję kąpieliska już po remoncie – dodaje prezes Wyczałkowski.

W tym roku niemal cały ciężar wakacyjnych kąpieli spocznie na plaży Jeziora Nyskiego, gdzie 15 czerwca oficjalnie rozpoczął się sezon letni. Warto pamiętać, że w związku z zakończeniem modernizacji tamy w jeziorze może być utrzymany wyższy poziom wody co z pewnością utrudni zakwit glonów, które przez ostatnie lata skutecznie blokowały możliwość kąpieli.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.