Plac zabaw dla każdego

Już wkrótce zaniedbane i zdewastowane tereny będą miały możliwość gruntownej zamiany – wszystko to za sprawą kolejnej edycji programu „Zielone Podwórka”.

Główne cele, które stawiają sobie włodarze miasta to budowa lub modernizacja istniejących podwórek z zastosowaniem gotowego projektu, który dostarcza Urząd Miejski. Działania te mają na celu poprawę warunków rozwojowych dzieci poprzez stworzenie nowych miejsce sportu, zabawy i rekreacji.

Pierwsza edycja przeprowadzona była w 2015 roku, a rok później doszło do realizacji między innymi placów zabaw przy Przedszkolu nr 1 w Nysie i terenie Spółdzielni Mieszkaniowej przy ulicy Gałczyńskiego. Łącznie zrealizowano 8 zadań.

W tym roku nabory będą przeprowadzane nie tylko na realizację placów zabawy czy nasadzenia krzewów, mówi wiceburmistrz Marek Rymarz:

 

Podmioty zainteresowanie modernizacją podwórek mogą liczyć aż na 75% dofinansowania ze strony gminy. W tym roku zmieniają się jednak warunki – bowiem pozostała kwota powinna być przekazana w formie darowizny na rzecz Gminy Nysa. Wówczas gmina bierze na siebie wszystkie kwestie związane z realizacją inwestycji.

Nabory trwają do 21 lipca.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.