Operacja? Pacjenci mają inne plany

Na operację zaćmy nierzadko pacjenci czekają nawet 2 lata. Nyski szpital pozyskał dodatkowe pieniądze na ten rok, jednak pacjenci mają ważniejsze sprawy niż własne zdrowie. Dodatkowe pieniądze są również na endoprotezy.

Na kolejki do specjalistów i na zabiegi denerwują się wszyscy – zarówno pacjenci jak i lekarze. W polskiej rzeczywistości nawet skierowanie dodatkowych miliardów na opiekę zdrowotną nie poprawi sytuacji ponieważ pacjenci nie przychodzą na umówione terminy, a kiedy dostają telefon o możliwości wcześniejszego zabiegu nie chce z tego skorzystać.

Pacjenci jednak podchodzą niepoważnie do sprawy, mówi dyrektor ZOZ Nysa Norbert KrajczyNa wykonanych 10 telefonów to po połowa osób nie przyjdzie, ponieważ mówi, że ma inne plany. Jeżeli chodzi o zaćmę to mam codziennie na biurku 2-3 pisma o przyśpiezenie terminu. Jeżeli komuś stan zdrowia się pogarsza, i nie widzi to jest logiczne że trzeba to przyśpieszyć. I te osoby też odmawiają.

Jakie pacjenci mają wymówki? W okresie jesiennym do katalogu spraw typu: córka przyjechała/wyjechała, urlop, wyjazd okazjonalny dołączyło także porządkowanie grobów przez Wszystkimi Świętymi.

Warto pamiętać, że pacjent który nie stawił się u lekarza w umówionym terminie i o tym nie poinformował spada na koniec kolejki.

Od przyszłego roku ZOZ Nysa ma w planach wprowadzenie programu e-pacjent, który ma pomóc w rozładowaniu kolejek. Dzięki temu rozwiązaniu między innymi będziemy mogli odebrać wyniki badań bez wychodzenia z domu.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.