Kiedy ruszą prace?

Mamy zabezpieczone pieniądze. W tej chwili jesteśmy w trakcie rozpisywania konkursów na prace, a rusztowania staną w przyszłym roku – tak o wielkich planach remontowych mówi ksiądz prałat Mikołaj Mróz.

Przedsięwzięcie będzie naprawdę ogromne, bowiem w przeciągu kilku lat gotycki masyw kościoła zostania gruntownie odnowiony. Skala remontu będzie naprawdę ogromna, bowiem na prace przeznaczono kilkanaście milionów złotych w ramach tzw. Kontraktu Terytorialnego.

Remont ma potrwać 3 lata i zostanie podzielony na etapy. Między innymi zostanie dokończony remont dachu, odczyszczenia z wielowiekowych nawarstwień brudu doczekają się elewacje oraz zostaną położone nowe tynki na sklepieniach. Wcześniej jednak trzeba załatwić wszystkie sprawy „papierkowe”, zaznacza ksiądz Mikołaj Mróz:

 

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie w bazylice odrestaurowano piękny srebrny ołtarz z czasów baroku. We wnętrzu trwają także przymiarki do montażu bram z kruchty głównej i dwóch bocznych, które przez ostatnie miesiące odzyskiwały swoje piękno pod czujnym okiem konserwatorów.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.