Bajkowy Plac Paderewskiego

Plac Paderewskiego w Nysie mógł być prawdziwą perełką i wizytówką miasta – niestety miejsce od lat cierpi na barak inwestycji. W tym roku plac ma przejść generalny remont.

O planach remontu tego miejsca pisaliśmy na łamach portalu iLoveNysa.pl kilkukrotnie – dziś już wiadomo, że prace mają ruszyć we wrześniu tego roku. Oprócz remontu alejek pojawi się również nowe oświetlenie oraz monitoring. Ponadto na placu ma się pojawić prawdziwa atrakcja dla najmłodszych (i zapewne tych nieco starszych również) czyli postacie z bajek.

Po remoncie plac z pewnością stanie się jednym z ulubionych celów spacerów, a miejsce zyska jeszcze na atrakcyjności, ponieważ jeszcze w tym roku ma ruszyć generalny remont śródmieścia Nysy.

Ponadto miedzy placem, a szpitalem ma zostać umiejscowiony podziemny parking. Na tą inwestycję przyjdzie nam poczekać przynajmniej do 2019 roku.

Póki co nie przedstawiono żadnych konkretnych projektów, wizualizacji, ani planów. Nie wiemy również jakie postaci bajkowe się pojawią – czy będzie to Disney czy też bardziej swoje wizerunki jak np. Koziołka Matołka czy Bolka i Lolka.

Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał o pomniku Paderewskiego…

Podobne Posty

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.