Zmiany w powiecie. Kto został starostą?

Dziś ważny dzień dla samorządu gminy i powiatu. Poznaliśmy przewodniczących rad oraz zarząd powiatu nyskiego. Takich zmian mało kto się spodziewał.

O ile dzisiejsze wybory w radzie gminy nikogo nie zdziwiły, o tyle zmiany w powiecie były dla wielu zaskoczeniem. Od kilku tygodni pojawiało się wiele głosów jak będzie wyglądać nowy zarząd Powiatu Nyskiego. Jedni mówili, że do żadnych zmian nie dojdzie, inni natomiast byli zdania, że władza przypadnie radnym od lat siedzących w radzie.

Wszystkie przypuszczenia miały zostać zweryfikowane podczas dzisiejszych wyborów wewnątrz rady. W efekcie czego, starostą został Andrzej Kruczkiewicz (PiS). Wicestarostą został Jacek Chwalenia (PiS), a etatowymi członkami zarządu Joanna Burska (KWW Powiat to ludzie Kordian Kolbiarz) i Adam Fujarczuk ( Forum Samorządowe).

Po wyborach usiądziemy i będziemy dzielić się obowiązkami. Każdy z nas ma swoje doświadczenie. Pani Burska ma doświadczenie finansowe bardzo mocne, Pan Kruczkowski ma doświadczenie jeśli chodzi o szkolnictwem ETC. Podzielimy się obowiązkami dobrze – wyjaśnia wicestarosta Jacek Chwalenia

Po dzisiejszym głosowaniu z pełnienia funkcji w zarządzie odchodzą dotychczasowy starosta Czesław Biłobran (PSL), wicestarosta Piotr Woźniak (SLD) oraz Daniel Palimąka (KO).

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.