Radni kończą swoją kadencję. Jak minęły im 4 lata?

Rady w tym składzie już nie zobaczymy. Radni spotkali się po raz ostatni w tym gronie podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Na sesjach Rady Miejskiej w Nysie bywało różnie. Nie raz podejmowanie najważniejszych uchwał wiązało się z kłótniami czy ostrymi słowami. Jednak wczoraj radni wspólnie stanęli na scenie Nyskiego Domu Kultury, by z sentymentem powspominać mające 4 lata.

Ja mam niezwykłą satysfakcję i jestem dumny z tego, że mogłem przewodniczyć tej radzie. [… ] Przy tak dużej różnorodności udało nam się przez te 4 lata pracować, podejmować decyzję, które pchają Nysę do przodu. Żałuję, że ten skład rady się nie odtworzy w następnej kadencji, bo część z Państwa kandyduje w wyborach do innych szczebli, niektórzy nie kandydują nigdzie, ale chciałbym życzyć wszystkim, dziękując jednocześnie za tą współpracę, by wybory Państwa do kandydowania do rady na poszczególnych szczeblach się spełniły i abyście mogli tą swoją misję samorządowca dalej pełnić – życzył przewodniczący Rady Miejskiej, Paweł Nakonieczny.

Według przeprowadzonych statystyk wynika, że najkrótsza sesja rajców trwała 15 minut, a najdłuższa 3 dni. Nigdy wcześniej nie było także tylu młodych radnych. Dzięki temu, mijającej kadencji udało się pobić kilka nyskich rekordów.

To blisko 60 sesji, patrząc kalendarzowo to blisko dwa miesiące pracy, tysiące głosowań, z czego 3/4 na temat galerii Dekada. Było czasami groźnie, czasami radośnie, czasami wesoło, ale zawsze wszyscy radni pracowali, podnosili rękę, lub  jej nie podnosili w sytuacjach, co do których jestem przekonany, mieli przekonanie, że warto to zrobić lub też nie. Jestem przekonany, że każdy radny dzisiaj po 4 latach może spojrzeć w swoje sumienie i spojrzeć w lustro. To jest najważniejsze. Zrobiliśmy kawał dobrej pracy. – mówił burmistrz Nysy, Kordian Kolbiarz

Już niebawem poznamy nowy skład rady. Przekonamy się także jak wytworzy się koalicja oraz opozycja. Przed nami kolejne lata burzliwych obrad oraz uchwalania małych i wielkich inwestycji.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.