PiS podsumowuje kampanię wyborczą w Nysie

Prawo i Sprawiedliwość podczas ostatniej konferencji prasowej w tej turze wyborów przedstawia wszystkie przygotowane hasła dla Nysy. Na co stawiają politycy?

Do wyborów zostało niewiele czasu. Już niebawem mieszkańcy Nysy pójdą do urn i wybiorą swoich radnych, a także burmistrza miasta. Obecnie trwają podsumowania wszystkich kampanii wyborczych. O swoich planach mówi także nyski oddział Prawa i Sprawiedliwości. Na co chcą stawiać działacze?

„Nysa jest kobietą”. Mamy w swoje ofercie wiele nowych rzeczy, które do tej pory nie ma, a chcemy zaoferować paniom. To m.in. dostęp do psychologa i pedagoga dla mam, które urodziły swoje pierwsze dzieci i często te panie nie są do końca przygotowana, nie wiedzą jak sobie poradzić w tej sytuacji. Chcemy pomóc. „Nysa dzieci”, to przede wszystkim place zabaw wyposażone w miejsca do przewijania, w miejsca do karmienia dziecka piersią. Tego brakuje. To jest naprawdę nie duży koszt, a pcha nas do XXI wieku. – wyjaśnia Paweł Nakonieczny

Politycy chcą także stworzyć strefy „pocałuj i jedź” przed każdą nyską szkołą, by dzieci mogły bezpiecznie wsiąść i wysiąść z samochodów. Działacze zwracają także uwagę na potrzeby wsi. Program Prawa i Sprawiedliwości zakłada rozwój rolniczego handlu detalicznego. Dzięki temu miałaby zostać stworzona przestrzeń do wymiany towarów między mieszkańcami a producentami ekologicznych produktów.

„Nysa bezpieczna” – chcemy objąć całe miasto siecią monitoringu. Chcemy także zorganizować bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet. „Nysa srebrna” to pakiet dla seniorów. […] Program „Senior Patrol” ma aktywizować seniorów, ale także wpływać na poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście. Chcemy także, aby mieszkania komunalne, które będą budowane były przeznaczone przede wszystkim w tych częściach parterowych dla seniorów, bo oni dzisiaj mieszkając na trzecim czy czwartym piętrze wysokich kamienic mają utrudnione poruszanie się i dostępność. – dodaje Paweł Nakonieczny

Kolejnymi hasłami Prawa i Sprawiedliwości jest „Nysa zdrowa i sportowa”, „Nysa tu się oddycha”, „Nysa przyjazna”, „Nysa poukładana”, „Nysa przedsiębiorcza”. Czy takie propozycje są atrakcyjne dla mieszkańców gminy dowiemy się już w niedzielę.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.