PiS domaga się odwołania Marty Klubowicz

Nyscy radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się zmian na stanowisku dyrektora Nyskiego Domu Kultury. Podczas ostatniej sesji miał zostać złożony wniosek o odwołanie Marty Klubowicz, który ostatecznie został zmieniony w wezwanie do kontroli zwolnienia L4.

Dyrektor Domu Kultury – Marta Klubowicz na zwolnieniu lekarskim przebywa od kilku miesięcy. W tym czasie dyrektor oprócz tradycyjnej kuracji odwiedziła między innymi Warszawę – co pokazały kamery TVN24, a także czytała wiersze Tadeusza Różewicza w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej.

Stanowisko w tej sprawie podczas sesji przedstawił radny Janusz Chabiński (PiS)

Zwracamy się Pana burmistrza jako organu nadzorującego pracę Nyskiego Domu Kultury, o skontrolowanie zatrudnienia i dokumentacji chorobowej Pani Dyrektor i wyciągnięciu odpowiednich konsekwencji służbowych. Pani dyrektor od wielu miesięcy przebywa na zwolnieniu lekarskim L4, a jednocześnie jest obecna w mediach. Jest domniemanie, że świadczy pracę na rzecz innych pracodawców, co nie jest zgodne z prawem. Taka sytuacja jest niepożądana i przynosi szkodę Nyskiemu Domu Kultury oraz Gminie Nysa.

Radny Chabiński przytoczył również wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2014 roku, który mówił, iż osoba przebywająca na zwolnieniu L4, nie może podejmować żadnej pracy zarobkowej – nawet takiej, która ma charakter terapeutyczny.

To co złożyliśmy na początku sesji należy traktować jako wniosek o odwołanie, zmiany w kierownictwie i sprawdzenie zwolnienia chorobowego, mówi Paweł Nakonieczny (PiS):

 

Znaczna część radnych mówi, że wniosek ma charakter czysto polityczny:

Piotr Wojtasik (Liga Nyska):

 

Przemysław Dziaduś (KWW Przemysław Dziaduś):

 

Marcin Wajda (Forum Samorządowe 2000):

 

Marta Klubowicz ma już za sobą jeden wniosek o odwołanie, który pojawił się w listopadzie zeszłego roku. Pojawienie się na Salonie Literackim, gdzie były odczytywane fragmenty wierszy Tadeusza Różewicza zostało zaplanowane znacznie wcześniej i jak nam powiedziała Marta Klubowicz – Nikt nie może mi zabronić czytania wierszy. Ponadto jak mówi dyrektor od miesięcy trwa nagonka na jej osobę, a jej źródła upatruje w konflikcie z lokalną telewizją RTO:

 

Sprawę analizujemy, ponadto nie mam takich kompetencji, aby unieważnić zwolnienie lekarskie – mówi burmistrz Kordian Kolbiarz:

 

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia Marta Klubowicz złożyła do prokuratury dwa zawiadomienia. Pierwsze z nich to zniesławienie aktorki na jednym z nyskich portali internetowych, a drugie gróźb karalnych które były kierowane pod adresem dyrektor NDK.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.