Kto podszywa się pod „Kukiz’15 Nysa”?

„Tłusty kot. Wasal Jakiego. Nie głosuję” – takie komentarze pojawiały się na profilu Kordiana Kolbiarza. Kukiz’15 zapewnia, że działacze ruchu nie są jego autorami.

Kilka tygodni tygodni temu na profilu Facebookowym Kordiana Kolbiarza pojawiły się nieprzyjemne komentarze z konta „Ruch Kukiza: Kukiz’15 Nysa” – „Tłusty kot. Wasal Jakiego. Nie głosuję.” Czy oznacza to, że Stowarzyszenie sprzeciwia się działaniom obecnego włodarza miasta?

Ja zbadałem tę sprawę i osoba, która prowadzi ten profil wykorzystuje w sposób nielegalny logo oraz napis „Kukiz’15”, ponieważ nic mi nie wiadomo, aby taki profil był prowadzony przez kogokolwiek związanego z ruchem Kukiz’15. Co więcej, wystarczy spojrzeć na treści udostępnione na tym profilu. Bardzo łatwo jest dojść i wywnioskować kto go prowadzi – tłumaczy poseł Poseł Grabowski

Czy Poseł miał tu na myśli Janusza Sanockiego? Na profilu udostępniane są informacje o działalności niezrzeszonego posła oraz kandydata na burmistrza Piotra Smotera. Żaden z wymienionych panów nie jest jednak związany obecnie z ruchem Kukiz’15. Dodatkowo ostatnio, to właśnie Poseł Sanocki wypowiadał się na temat wiceministra Patryka Jakiego, twierdząc, że popiera korupcję.

Różne komentarze i insynuacje, niekoniecznie z prawdziwych profili zakładanych na różnych społecznościowych portalach się pojawiają. Burmistrz Kolbiarz jasno i wyraźnie odcina się od takich kampanii. Poprzednia kampania również była skupiona na merytoryce, a nie na oszczerstwach.[…] A co do komentarzy, które się pojawiają, w szczególności komentarzy, które w sposób niewybredny odnoszą się do insynuacji np. że niektóre ruchy polityczne są przeciwko burmistrzowi Kolbiarzowi, to tak jak internauci to skomentowali – może w jakimś lokalnym browarze sfermentowało piwo, które trzeba było wypić i po wypiciu tego sfermentowanego piwa komuś zachciało pisać na Facebooku pod innym brandem. – wyjaśnia wiceburmistrz, Marek Rymarz.

Na nielegalnym profilu znaleźliśmy kontakt do radnego Ligi Nyskiej, Piotra Wojtasika. W trakcie rozmowy telefonicznej radny zapewniał, że konto zostało założone przez firmę informatyczną, a on sam nie zarządza profilem od  zakończonej kampanii w 2015 roku. Radny nie orientuje się kto obecnie ma dostęp do fanpage’a.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.