Janusz Sanocki przegrał proces. Teraz musi przeprosić

Ile pan płaci Kolbiarzowi i radnym, którzy pod pana dyktando zmieniają plan zagospodarowania przestrzennego? Tak w sierpniu zeszłego roku Janusz Sanocki pytał podczas dyskusji w urzędzie dotyczącej budowy galerii handlowej. Pytanie było oczywiście skierowane do przedstawicieli Dekady.

Poseł z Nysy przegrał sprawę w sądzie i musi przeprosić burmistrz Kordiana Kolbiarza, który wytoczył politykowi proces o zniesławienie. Były burmistrz musi pokryć koszty rozprawy sądowej, zamieścić przeprosiny w Nowinach Nyskich oraz wpłacić kwotę 2 tysięcy złotych na rzecz Nyskiego Hospicjum (Kordian Kolbiarz domagał się 10 tysięcy złotych). Poseł rozważa jednak odwołanie się od wyroku.

Przypomnijmy, że słowa do przedstawicieli Dekady skierowane zostały podczas dyskusji jaka toczyła się w urzędzie miejskim, dotyczącej zmiany planu zagospodarowania dla placu przy ulicy Kolejowej. Pomimo tego, że pytanie posła Sanockiego było skierowane w kierunku prywatnego przedsiębiorcy to w sposób oczywisty dotykało również burmistrz Kolbiarza oraz radnych koalicji.

Spółka Dekada planuje budowę galerii handlowej w tym miejscu od kilku lat. W myśl poprzednich zapisów na działce można było wybudować hotel wraz z niewielką częścią handlową – jednak od 20 lat chętnego na taką inwestycję nie było.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Janusz Sanocki wspólnie z posłem Rajmundem Millerem szykują się do wspólnego referendum pod hasłem „Stop zadłużaniu Nysy„.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.