Jak będzie wyglądać kampania Kordiana Kolbiarza?

Kampanie ruszyły, a każda z nich jest inna. Jedni kandydaci walczący o fotel burmistrza Nysy przedstawiając swoje pomysły, inni wytykają niedociągnięcia obecnych czy poprzednich władz. Jak wyglądać będą działania Kordiana Kolbiarza?

Wybory nadchodzą coraz większymi krokami. Nie da się ukryć, że mieszkańcy regionu z coraz większym zaciekawieniem obserwują działalność kandydatów do samorządów. Postanowiliśmy przyglądnąć się kampanii obecnego burmistrza, Kordiana Kolbiarza.

Przede wszystkim merytoryka. Burmistrz Kolbiarz jako jedyny do chwili obecnej przedstawił jasny program, który chciałby zrealizować w nadchodzących latach nowej kadencji. Jeżeli mieszkańcy Nysy mu zaufają, to znając burmistrza Kolbiarza wiem, że swoich słów dotrzyma i program, który został przedstawiony na konwencji zostanie zrealizowany – mówi Marek Rymarz

Im jednak dłużej trwa kampania ,tym coraz częściej pojawiają się słowa krytyki ze strony przeciwników lub fikcyjnych kont. Jak reagować na takie komentarze będzie komitet?

Różne komentarze i insynuacje, niekoniecznie z prawdziwych profili zakładanych na różnych społecznościowych portalach się pojawiają. Burmistrz Kolbiarz jasno i wyraźnie odcina się od takich kampanii. Poprzednia kampania również była skupiona na merytoryce, a nie na oszczerstwach. Burmistrz jest dobrze przygotowany. Te cztery lata, które tutaj w Urzędzie Miejski na rzecz naszych mieszkańców przepracował na pewno wyrobiły w nim dobry zmysł organizatora i planisty jeśli chodzi o rozwój naszej gminy. I na tym będziemy chcieli się skupić. A co do komentarzy, które się pojawiają, w szczególności komentarzy, które w sposób niewybredny odnoszą się do insynuacji np. że niektóre ruchy polityczne są przeciwko burmistrzowi Kolbiarzowi, to tak jak internauci to skomentowali – może w jakimś lokalnym browarze sfermentowało piwo, które trzeba było wypić i po wypiciu tego sfermentowanego piwa komuś zachciało pisać na Facebooku pod innym brandem. – dodaje wiceburmistrz, Marek Rymarz.

Wiele pytań pojawia się także przy listach Komitetu Wyborczego Wyborców Kordiana Kolbiarza, bowiem jak przy większości list do samorządów nie znani są jeszcze kandydaci do rady.

Gmina Nysa podzielona jest na cztery okręgi wyborcze. Ze „Śródmieścia” startować będzie burmistrz Kordian Kolbiarz. Tę kandydaturę będzie wspierał Pan Edward Hałajko, dyrektor Muzeum Powiatowego w Nysie. W okręgu „za rzeką” jedynką jest Adam Zelent, „Nysa Południe” – obecni radni Łukasz Bogdanowski i Dariusz Bednarz, a w okręgu „wiejskim” radny tej kadencji Damian Kwiatkowski oraz radny Rady Powiatu Sebastian Jankowicz. – wyjaśnia Piotr Bobak.

Jeszcze nie znamy wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej, ponieważ do dzisiaj był czas składania list. Jednak jak zaznacza pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Kordiana Kolbiarza, znajdą się na na nich znani działacze lokalni, a także osoby, które do tej pory nie miały nic wspólnego z polityką. Wiekowo także będzie różnorodnie.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.