Coraz bliższej rozpoczęcia oczekiwanej budowy

Nowoczesna bryła sądu może się idealnie wpasować w nyskie śródmieście

W listopadzie tego roku miną 4 lata od chwili kiedy poznaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na nową siedzibę Sądu Rejonowego w Nysie. Inwestycja, która miała problemy z rozpoczęciem wkrótce ma dojść do skutku.

Firmy zainteresowaną inwestycją w Nysie mogą już składać swoje oferty, bowiem Sąd Apelacyjny we Wrocławiu (inwestor) ogłosił przetarg na budowę nyskiego gmachu. Nowa siedziba sądu będzie miała VI kondygnacje z czego I podziemną i blisko 3 500 m2 powierzchni użytkowej.

Problemy z rozpoczęciem budowy wynikały zarówno z braku funduszy jak i z potrzeby delikatnych zmian w projekcie. W 2013 roku zdaniem jury konkursowego najlepszą propozycję przedstawiła pracownia Romualda Loegera. Architekt wcześniej zaprojektował między innymi nowy gmach biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Opery Krakowskiej.

Obecnie placówki sądu są rozsiane po całym mieście – jest to nie tylko niewygodne dla klientów i pracowników, ale także każdy miesiąc drenuje kieszenie podatników, bowiem część pomieszczeń jest wynajmowana od prywatnych przedsiębiorców. Nowy gmach, który ma powstać przy ulicy Szopena (skrzyżowanie z ulicą Norwida), stanie się siedzibą wszystkich wydziałów.

Termin składania wniosków przez oferentów na budowę upływa 8 listopada. Jeśli uda się pozytywnie rozstrzygnąć przetarg to pierwsze prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku. Prace przy gmachu mają potrwać około 3 lat.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.