Co wiemy o nowym staroście? Andrzej Kruczkiewicz pod lupą

Wczoraj poznaliśmy nowy skład zarządu Powiatu Nyskiego. Starostą został Andrzej Kruczkiewicz, wicestarostą Jacek Chwalenia, etatowymi członkami zarządu Joanna Burska i Adam Fujarczuk. Rola nieetatowego członka przypadła Henrykowi Kamińskiemu.

Kim jest Andrzej Kruczkiewicz? To pytanie zadają sobie Ci, którzy po raz pierwszy zobaczyli polityka podczas poniedziałkowej sesji Rady Powiatu. Nowy starosta zradził nam kilka informacji o sobie.

Urodziłem się w Nysie. Tu 25 lat mieszkałem. Nysa jest mi bardzo bliska, ponieważ tu do dzisiaj mieszkają moi rodzice. Tu zdałem maturę w technikum budowlanym w Nysie. Później podjąłem pracę w szkolnictwie, rzuciło mnie na teren Korfantowa. Tam zaangażowałem się w sprawy społeczne. Uzyskałam mocne zaufanie startując w wyborach samorządowych jako radny. W 2006 roku byłem tym człowiekiem, który przegrał trzema głosami kandydaturę na burmistrza Korfantowa, ale nie z byle kim, pozdrawiam Pana Zdzisława Martynę – zdradza starosta Andrzej Kruczkiewicz

Andrzej Kruczkiewicz był także liderem odnowy wsi Przychód, która zdobyła tytuł Pięknej Wsi Opolskiej. Obecnie polityk jest organizatorem Międzynarodowego Turnieju Piłki Prądowej Wasserball. Jak sam przyznaje, jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, jednak wcześniej występował w innych barwach politycznych.

Swoją jakąś tam karierę polityczną zaczynałem w SLD. To fakt. Natomiast od 2006 roku, gdy pierwszy raz startowałem na burmistrza z poparciem Prawa i Sprawiedliwości, do tej pory jestem w PiS’ie. – wyjaśnia 

Teraz jednak najważniejszy jest powiat. Jak podkreśla Andrzej Kruczkiewicz jego priorytetem jest równomierny rozwój regionu.

Nie można zostawić pewnych rzeczy na mniejszych gminach. Tam także są mieszkańcy i oczekują. Mam nadzieję, że ta kadencja rozbije się przede wszystkim o sprawy dróg samorządowych. Jeżeli rząd dotrzyma słowa i te pieniądze zostaną przekazane na te drogi lokalne, myślę, że zrealizujemy te podstawowe. – tłumaczy starosta

Nowy włodarz powiatu zwrócił także uwagę na Głuchołazy jak zdrój oraz szpitale w regionie. Jakie będą pierwsze zrealizowane zadania? O tym przekonamy się niebawem.

 

Zdjęcie – Powiat Nyski

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.