Co stanie się z banerami wyborczymi?

Zgodnie z ordynacją wyborczą, po zakończeniu głosowania komitety wyborcze mają 30 dni na usunięcie z przestrzeni publicznej swoich materiałów agitacyjnych. Co stanie się z banerami kandydatów?

W ostatnich tygodniach każda wolna powierzchnia słupów ogłoszeniowych czy miejsc na banery reklamowe wykorzystywana była do promocji kandydatów do samorządów. Po tym jak poznaliśmy zwycięzców, plakaty muszą zostać usunięte w ciągu 30 dni. Jeśli komitety nie zdążą z ich ściągnięciem będą obciążone kosztami.

A co działacze zrobią z banerami? Niektórzy mają już na to ciekawy pomysły.

Komitet wyborczy z którego startowałem na moja prośbę zadbał o to, aby agencja reklamowa zdjęła wszystkie banery i przekazała je mnie. Czekam na informacje kiedy będą do odbioru, żebym mógł osobiście pojechać zabrać je i zawieźć do schroniska gdzie będą wykorzystane na osłony itp–  zdradza nam jeden z kandydatów, Krzysztof Zajdel
Jeszcze przed wyborami takie same działąnia deklarował wicestarosta Piotr Woźniak:
Moi drodzy już postanowiłem, że moje wszystkie banery reklamowe przekażę do Schroniska dla zwierząt, które będzie zainteresowane takim podarunkiem. To bardzo dobry materiał, który nie przepuszcza wiatru. Takim banerem można osłonić budy, wyłożyć klatki dla zwierząt. Jest to o tyle ważne, że zbliża się zima – bardzo trudny czas dla bezdomnych psów i kotów. Zwracam się do Wszystkich konkurentów o podobne działanie. RAZEM DLA POWIATU 2018 przekaże wszystkie swoje banery. – pisze wicestarosta Piotr Woźniak
Ci działacze, którzy jeszcze nie wiedzą co zrobić ze swoimi banerami mogą iść w ślady wyżej wymienionych kandydatów. Dzięki takiej pomocy nyskim czworonogom zima nie będzie straszna.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.