5 pytań do Kordiana Kolbiarza!

Cykl artykułów „5 pytań do…”, które kierujemy do kandydatów na fotel burmistrza Nysy trwa. Sprawdźmy jak z naszymi pytania poradzi sobie włodarz miasta Kordian Kolbiarz, który obecnie stara się o reelekcję.

1.  Co jest najważniejsze w samorządzie?

Najważniejsi są ludzie! Nieprzypadkowo hasłem naszego miasta jest: Nysa to ludzie! Mieszkańcy są kluczem do budowy bogatego, silnego i sprawnego miasta. Wszystko co robię w samorządzie wypływa z potrzeb i oczekiwań naszej wspólnoty. Trzeba lubić ludzi, słuchać ich i nie bać się śmiałych i odważnych wizji. Śmiało, śmiało – zawsze śmiało – jak mawiał generał Patton. 

2. Jak powstał pomysł, żeby kandydować na fotel burmistrza?

Przez kilkanaście lat, zanim zostałem burmistrzem, pracowałem w urzędzie pracy. Przez ten czas doskonale poznałem reguły rządzące rynkiem pracy. Punktem wyjścia do rozwoju każdego miasta i regionu są dobre miejsca pracy. Rynek pracy w Nysie, jeszcze kilka lat temu był w dramatycznym stanie. Swoje pomysły na rozwój gospodarczy realizowałem w urzędzie pracy. Wraz z świetnym zespołem ludzi pozyskaliśmy ponad 100 milionów złotych na wsparcie przedsiębiorczości i osób bezrobotnych. Nasze pilotażowe projekty (takie jak budowa domów poprzez system szkoleń osób bezrobotnych czy bony dla młodzieży) zdobywały nagrody w Polsce i za granicą. Niestety jako dyrektor urzędu pracy nie miałem żadnych narzędzi aby skutecznie zabiegać o inwestycje w Nysie. Takie narzędzia ma gmina i burmistrz. Dlatego zamiast narzekać, postanowiłem startować w wyborach.

3. Dlaczego Nysa jest miastem, w którym warto zamieszkać?

W Nysie warto zamieszkać dlatego, że Nysa już niedługo będzie jednym z najlepszych miejsc do życia w Polsce. Rozwijamy się w tempie, które nie ma precedensu w historii. Inwestycja firmy Umicore (największa tegoroczna inwestycja w Polsce), rozpoczęcie budowy galerii Dekada, działające i jedyne w Polsce Centrum Mandatowe, dziesiątki innych firm, które obecnie inwestują w Nysie są gwarancją dobrych miejsc pracy. Dobre miejsca pracy to podstawa funkcjonowanie każdej rodziny. Mamy nową halę sportową, nowe kąpielisko, bulwary, place, remontujemy całe śródmieście, inwestując w oświatę (nowe przedszkola, kuchnie i stołówki, place zabaw, boiska, sale gimnastyczne itp.), wspieramy rozwój dzieci,  Teraz z najwyższą mocą musimy zadbać o nowe mieszkania. Tego obecnie potrzebujemy najbardziej.

4. Jak Nysa według Pana powinna wyglądać za 5 lat?

Za 5 lat Nysa będzie nowoczesnym, bezpiecznym i ładnym miastem. Będziemy pracować blisko domu, robić zakupy w coraz większej liczbie sklepów, chodzić do nowoczesnego kina, korzystać z kąpieliska i zmodernizowanego terenu wokół jeziora nyskiego, wypoczywać w wyremontowanych parkach i placach, korzystać z rodzinnego parku rozrywki. Zostaniemy wreszcie miastem na miarę oczekiwań i aspiracji naszych mieszkańców.

5. Jak potoczą się dalsze plany, jeśli w nadchodzących wyborach nie uda się wygrać?

Wierzę, że mieszkańcy po raz kolejny mi zaufają. Dziś moim jedynym planem jest praca dla Nysy i mieszkańców.

Dziękujemy za odpowiedzi!

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.