5 pytań do Jolanty Trytko – Warczak

Czas na kolejną część „5 pytań do…” Tym razem z naszymi pytaniami zmierzyła się kandydatka na fotel burmistrza z ramienia Koalicji Obywatelskiej – Platforma . Nowoczesna, Jolanta Trytko – Warczak.

1. Co jest najważniejsze w samorządzie?W samorządzie najważniejszy jest CZŁOWIEK. To praca z ludźmi i dla ludzi w określonej przestrzeni. Z jednej strony trzeba działać wg wybranej strategii rozwoju miasta i być konsekwentnym w jej realizacji (zarządzanie). Z drugiej strony należy być gotowym do niesienia pomocy w różnych mniejszych i większych problemach mieszkańców – potrafić się nimi zaopiekować.

2. Jak powstał pomysł, żeby kandydować na fotel burmistrza?
Nie fantazjowałam na temat zostania burmistrzem;-). Została mi przedstawiona propozycja kandydowania, którą przyjęłam. Bardzo dobrze ją przemyślałam i zaakceptowałam z całym inwentarzem plusów i minusów. Wiem, które cechy sprawiły, że to mi zaproponowano kandydaturę na burmistrza – przede wszystkim odpowiedzialność, pracowitość, odwaga oraz wrażliwość na otaczający świat i ludzi
3. Dlaczego Nysa jest miastem, w którym warto zamieszkać?
Nysa jest miastem z ogromnym potencjałem. Posiada wszelkie warunki, żeby poprowadzić ją prostą drogą do poziomu miasta europejskiego – mam na myśli wydobycie piękna naszego śródmieścia, odrestaurowanie kamienic, zagospodarowanie podwórek i miejskich stref rekreacyjnych, stworzenie nowych kierunków dla zabudowy wielorodzinnej i jednorodzinnej, dbałość o zabytki. Mamy przepiękny Park Miejski, którego po rewitalizacji będą mogli nam wszyscy pozazdrościć. Jezioro Nyskie, bliskość gór, bliskość Czech, możliwość stworzenia fantastycznej infrastruktury pieszo-rowerowej, mnogość produktów lokalnych – to wszystko musi zostać w końcu wykorzystane przez samorząd. Nysa ma realną szansę na rozwój turystyki i ściąganie do nas nie tylko polskich turystów, ale również turystów zagranicy. PWSZ w Nysie, która kształci i przygotowuje do zawodu, a wkrótce będzie gwarantować nie tylko studia, ale realne i atrakcyjne miejsca pracy. To wszystko może zachęcić do ułożenia swojego życia w Nysie, ale samorząd musi mieć wizję, plan działania i konsekwencję w jego spójnej realizacji. Wtedy będzie bardzo dobrze, a nasi młodzi mieszkańcy oraz napływający z zewnątrz studenci chętniej u nas zostaną. Ja wierzę w Nysę:-)
4. Jak Nysa według Pani powinna wyglądać za 5 lat?
Pośrednio odpowiedziałam na to pytanie w poprzednim punkcie ?. Należy maksymalnie wykorzystać potencjał Nysy, a stanie się ona jednym z najpiękniejszych miast europejskich, przyjaznym wszystkim grupom społecznym!
5. Jak potoczą się dalsze plany, jeśli w nadchodzących wyborach nie uda się wygrać?
Mam dość uporządkowane życie ? – rodzina, firma, finanse, kilka nowych pomysłów dla salonu, którym zarządzam więc po prostu dalej będę robić to co robię.
Dziękujemy za odpowiedzi!
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.