Wojewoda dementuje spory związane z Dekadą

Wojewoda Adrian Czubak chwali rozwój Nysy i dementuje informacje o konflikcie politycznym związanym z wyczekiwaną galerią Dekada. 

Podczas listopadowej konferencji prasowej prezes Dekady, Aleksander Walczak zapowiadał rozpoczęcie budowy galerii na początku 2018 roku i podkreślał, że istnieją jeszcze formalne zagrożenia dla terminowego ropczęcia budowy, a najważniejszym jest postępowanie Wojewody Opolskiego w sprawie potencjalnej komunalizacji fragmentu byłej ul. Drzymały, będącej obecnie własnością Dekady. Jak tłumaczył prezes, Wojewoda Opolski już 4 razy nie dotrzymał ustalonego terminu wydania decyzji, odraczając sprawę o kolejne dycyzje. Dlatego Dekada czuje się „zakładnikiem” w politycznym sporze pomiędzy Wojewodą a Burmistrzem Nysy.

Wojewoda opolski, Adrian Czubak spotkał się z dziennikarzami, aby zapewnić, że nie ma jakiegokolwiek konfliktu, czy sporu politycznego. Polityk odniósł się do informacji, jakoby miał wstrzymywać rozpoczęcie inwestycji.

 

Wojewoda zaznacza, że kolejny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego także zawierał błędy. W związku z tym, że były małło istotne, zostały zatwierdzone. Zdaniem polityka, inwestor może już rozpocząć prace, jednak nie złożył wniosku na budowę.

Jeśli decyzja będzie wadliwa, lub ktoś się od niej odwoła to jako druga instancja się temu przyjrzymy. Najpierw musi być wydana decyzja, a żeby decyzja była wydana, musi być złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Pytam się gdzie jest wniosek i gdzie jest projekt budowlany? – dodaje wojewoda Adrian Czubak.

Wojewoda zaznacza, że prowadzone postępowanie administracyjne w sprawie ulicy Drzymały nie ma nic wspólnego z rozpoczęciem inwestycji.

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.