Walczą o linię kolejową Nysa-Brzeg i Opole-Kluczbork

Obywatelski Komitet Obrony Kolei na Opolszczyźnie walczy o modernizację i rewitalizację linii kolejowych nr 293/301 Opole Główne – Kluczbork i nr 288 Nysa – Brzeg. Obecnie zbierane są głosy pod petycję.

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o remoncie linii kolejowej Nysa – Opole, na którą przeznaczono 112 milionów złotych. Po modernizacji mieszkańcy regionu mają, w krótszy czasie poruszać się koleją między miastami. Jeszcze większych potrzeb finansowych doszukał się Obywatelski Komitet Obrony Kolei działający na Opolszczyźnie. Według członków Komitetu jest w województwie jest o wiele więcej tras kolejowych, które potrzebują nakładu środków.

Aby głos miłośników kolei został usłyszany, komitet wystosował petycję do Zarządu PKP PLK, w której argumentuje potrzebę modernizacji torów. Obrońcy zaznaczają, że kiedyś walka o opolskie koleje została wygrana, więc nie poddają się i tym razem.

Nie zgadzamy się na taki podział pieniędzy unijnych, z których zamiast trzech będzie remontowana tylko jedna trasa. Zyska tylko jedna określona grupa społeczeństwa. W ten sposób dzielimy społeczeństwo na I, II i III kategorię, ludzi korzystających z publicznego transportu na gorszych i lepszych, których bezpieczeństwo powinno być nadrzędną wartością – najważniejsze! – pisze Damian Kapinos z Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie

Pod petycją może podpisać się każda osoba zgadzająca się z Komitetem. Opublikowane są także komentarze zwolenników zmian.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.