Ustrzeż się przed wolontariuszem – oszustem

Już w niedzielę Nysa zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na wydarzeniu chcieliby także zarobić oszuści. Jak nie paść ich ofiarą?

Już w niedzielę wolontariusze Wielkiej Świątecznej Orkiestry Pomocy będą kwestować w całej Polsce, w tym także w Nysie. W tym roku darczyńcy będą zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali dziecięcych. Niektórzy jednak wykorzystują zbiórkę do własnego zarobku i podszywają się pod wolontariuszy.

Jak sprawdziliśmy, w ubiegłym roku w Nysie nie było oszustów z fałszywymi puszkami. Aby jednak nie paść ofiarą złodzieja warto być czujnym. Przede wszystkim należy upewnić się, czy dany wolontariuszy jest uprawnioną osobą do kwestowania. Można to zrobić sprawdzając identyfikator, na którym powinno znajdować się zdjęcie, numer ankiety, a także adres wolontariusza. Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jak informuje policja, skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze. Jeśli jakikolwiek wolontariusz wzbudzi wasze podejrzenia możecie poinformować o tym policję.

Czytaj także -> Nysa zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.