Średniowieczne wykopki

IMG_9833

Chociaż zabudowa wolnej działki za Domem Wagi Miejskiej jest jeszcze odległa, to na tej parceli już trwają prace archeologiczne i są pierwsze odkrycia.

Archeolodzy również wyłączyli z ruchu pieszego fragment chodnika przy ulicy Sukienniczej gdzie trwają prace, z obawy na możliwe osunięcia terenu, które już zdarzały się na sąsiedniej działce. Nowe stanowisko archeologiczne mocno zaciekawiło mieszkańców, którzy co chwilę zerkają przez płot z pytaniem Czy znaleźliście już jakieś skarby? Stety, bądź też niestety archeolodzy kwitują to jedynie uśmiechem i zapewnianiami, że jeszcze na nic nie natrafili.

Skarbów w postaci złota czy innych klejnotów raczej się znajdzie, ale po ściągnięciu wierzchniej warstwy i odkryciu starych piwnic, archeolodzy wykopali fragmenty kamieniarki wieży ratusza. Po wojnie część elementów zabezpieczono bezpośrednio u podnóża zburzonej wieży, a później przeniesiono do Muzeum, gdzie są nadal eksponowane. Teraz do muzealnego zbioru dołączą kolejne kamienne elementy, które dawniej zdobiły gotycką wieżę.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.