Nyska Strefa Biegacza przy SP10

Dawne gimnazjum nr 2 od lat stawiało na pieniądze z Budżetu Obywatelskiego. Obok powstałych projektów jest marzenie o wygraniu kolejnych wniosków. Obecnie starania prowadzone są na rzecz Szkoły Podstawowej nr 10.

Nyska Strefa Biegacza może powstać przy Szkole Podstawowej nr 10. Nauczyciele złożyli wniosek w ramach Budżetu Obywatelskiego i rozpoczęli walkę o każdy głos. Aby rozwijać sportowe zainteresowania uczniów starają się pieniądze na budowę Nyskiej Strefy Biegacza.

Za otrzymaną kwotę powstanie bieżnia lekkoatletyczna o nawierzchni tartanowej. Będą to 4 tory o długości 80 m zakończone skocznią w dal. Nysa to czarna plama na mapie Polski jeżeli chodzi o obiekt sportowy typu stadion lekkatletyczny z nawierzchnią tartanową. Planowana bieżnia to tylko namiastka obiektu sportowego, ale niezbędna dla każdego biegacza. W SP 10 realizowany jest program Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki pod nazwą „Lekkoatletyka dla Każdego” . Przy szkole działa Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Gim 2” w Nysie, w którym dzieci i młodzież trenują lekkatletykę osiągając znaczne wyniki w skali kraju, makroregionu i województwa. Wybudowana bieżnia będzie udostępniona także mieszkańcom, coraz więcej ludzi biega w Nysie (przykładem jest Bieg Nyski), więc taki miejsce na pewno będzie wykorzystane. – mówi pomysłodawca, Tomasz Kołodziej.

 

Foto. SP10

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.