Nysa musi zapomnieć o FSD

Praca to wciąż jeden z najważniejszych element rozowju Nysy. O większą ilość miejsc pracy starają się władze regionu, a także Powiatowy Urząd Pracy. Lata temu praca w naszym mieście kojarzona była z dużymi zakładami.

Okazją do wymiany dowiadczeń w rozwijaniu lokalnych przedsiębiorstw była Gala Biznezu w Nyskim Domu Kultury. Podczas wydarzenia ekspreci, przedsiębiorcy oraz samorządowcy debatowali na temat nyskiego rynku pracy. Spotkanie przyniosło kilka rozwiązań dotyczących obniżenia stopy bezrobocia. Mówiono o przyszłości miasta, a z przeszłoscią raz na zawsze się rozprawiono.

Musimy się na coś zdecydować. Czy my dalej chcemy marzyć o czasach swojego dzieciństwa, komuny, i chcieć powrotu ZUP’u i FSD? Musimy pogodzić się z tym, że jest to już niemożliwe. Musimy o tym zapomnieć i stworzyć wspólną, konkretną wizję na przyszłość. – mówi starosta, Czesław Biłobran.

Zdaniem włodarza powiatu, region musi stworzyć miejsce z potencjałem, w którym każdy będzie chciał mieszkać. Dodatkowo sposobem na zatrzymanie młodych w mieście, według starosty Biłobrana, jest stworzenie studiów magisterskich w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie.

 

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.