Kordian Kolbiarz: „Budowa galerii Dekada ruszyła”

Od początku planowania galerii Dekada w Nysie inwestor miał „pod górkę”. Pierwsze starania rozpoczęły się kilkanaście lat temu, teraz Sąd Administracyjny widzi kolejne niedociągnięcia prawne. 

Według Sądu Administracyjnego w Opolu studium uwarunkowań przestrzennych dla galerii Dekada zostało wydane niezgodnie z prawe. Według burmistrza Nysa Kordiana Kolbiarza budowa obiektu jest faktem, a decyzyjne sądu nie mają znaczenia.

Czas pokazał, że kiedy wydaje się, że wszystko idzie po myśli inwestora, mieszkańcy są informowani o kolejnych problemach prawnych. Czy tym razem będzie inaczej? Historia walki o inwestycję jest długa i skomplikowana.

Zdaniem burmistrza Kolbiarza, spory wokół ulicy Drzymały są sporami, które komplikują życie inwestorowi. Prezes Aleksander Walczak nie może być pewny co będzie np. za 10 lat, gdy galeria będzie już wybudowana, a rozstrzygnięte zostanie dyleat, czy ulica jest gminna, czy też nie. „Z tego co wiem, inwestor to ryzyko podejmuje, buduje. To jest jego działka, jego kawałek ulicy. Tak było zawsze. Tak jest zgodnie z prawem.” – dodaje Kordian Kolbiarz

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.