Zbadaj się sam alkomatem

Powiat Nyski zakupił dla komendy alkomat. Teraz każdy kierowca będzie mógł w siedzibie mundurowych przebadać się samodzielnie.

Chcemy wsiąść za kierownicę, ale nie do końca jesteśmy pewni, czy alkohol wypity wcześniej nam na to pozwala? Aby nie stać się zagrożeniem na drodze należy przebadać się alkomatem przed rozpoczęciem jazdy. Takie urządzenie znajduje się w komendzie policji w Nysie. Od dzisiaj alkomatem możemy przebadać się sami, bez pomoc dyżurnego.

Chcemy żyć w rejonie bezpiecznym. Chcemy żyć bezpiecznie w domu, czy na ulicy. Chcemy mieć bezpieczeństwo gwarantowane w miejscu prawodzania działalności gospodarczej. W związku z tym, służby, które bezpośrednio odpowiadają za bezpieczeństwo i porządek publiczny powinny być wyposażone w nowoczesny i doskonały sprzęt – mówi członek Zarządu Powiatu, Wincenty Galla.

To nie pierwsza darowizna ze strony starostwa. Niedawno powiat przeznaczył 30 tysiecy złotych na zakup radiowozu.

Ten alkomat umieszczony będzie w holu komendy.  Będzie ogólnodostępny i bezpłatny. Odciążyć naszych dyżurnych, gdyż do tej pory osoby, które chciały sprawdzić swoją trzeźwość były w tym celu badane przez dyżurnych. Przez to dyżurni nie raz byli zajęci innymi sprawami i dlatego osoby, które tu przychodziły musiały czekać na swoją kolej. – wyjaśnia p.o. komendanta, Dariusz Dregan.

Teraz wystarczy przyjść na komendę, przebadać się i gdy wynik na alkomacie wykaże, że jesteśmy trzeźwi siadać za kółko.

Źródło – Starostwo Powiatowe w Nysie

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.